Воскресенье, 09.12.2018, 23:18
Приветствую Вас Гость | RSS
Компьютер: жизнь внутри
Поиск
Форма входа

Новое...
Реальный замер скорости интернета
Смартфоны будут заряжаться от нашего тела
Intel и Micron разрабатывают 32-слойный чип памяти 3D NAND
OCZ планирует начать продажи своих новейших SSD-дисков серии Saber 1000
Универсальный аксессуар 8-в-1 XiStera для смартфонов Apple iPhone
Corsair дополнила свою линейку компьютерных корпусов Carbide новой моделью 330R Titanium Edition
От партнеров:
Друзья сайта
Статистика
Херсонский ТОП
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2013 » Июнь » 16 » Чому на клавіатурі букви не за алфавітом?
18:17
Чому на клавіатурі букви не за алфавітом?

Чому на клавіатурі букви не за алфавітом?

Поява перших друкуючих машинок в дев'ятнадцятому столітті стало саме по собі знаменною подією. Тоді ніхто не задавався питанням як краще розташувати клавіші з буквами - йшлося про саму можливість відображати букви на папері. Тоді ж порахували, що «розкладка» клавіш за алфавітом є найбільш логічною і простою. Але з часом спливли недоліки такої розкладки - частенько спостерігалися «западання» найбільш використовуваних клавіш, що заважало роботі, адже сам текст друкується із зворотного боку аркуша, а виконати оцінку результату була можливість тільки після вилучення листа. Звичайно ж така ситуація була вкрай незручною.

Тоді в 1868 році Крістофер Шоулз склав оновлену розкладку клавіатури. У новому принципі був закладений досить простий алгоритм - клавіші з літерами, які найбільш часто використовувалися, намагалися максимально рознести по всі клавіатурі (в ідеалі їх розташовували в різних рядах). Так і виникла розкладка «qwerty» - звична нам сьогодні, і яку використовують 98 користувачів зі ста.

Звичайно, після впровадження такої розкладки для набору звичайних слів випливало пристойно постаратися. Однак, з часом така розкладка була оцінена по достоїнству. Вирішальний фактор, що зміцнив позиції даної розкладки клавіатури - це що з'явився незабаром десятипальцевий сліпий метод друку. Його придумав в 1876 році судовий стенографіст Франк Макгарін. Вигравши змагання за швидкістю друку тексту, цій людині вдалося відкрити широкий шлях для подальшого повсюдного використання розкладці «qwerty» в сукупності зі сліпим десятипальцевим методом друку. У російській розкладці використані ті ж самі принципи.

У 1936 році американським професором Августом Дворак була розроблена розкладка, яка грунтується на ергономіці та адаптації під користувача, але широкого розповсюдження їй отримати не вдалося. Така розкладка використовується тільки рештою 2% користувачами.
Просмотров: 1596 | Добавил: Master_Loki | Теги: букви, алфавіт, клавіатура, Чому | Рейтинг: 0.0/0

Помощь On-Line
t>