Суббота, 17.02.2018, 22:38
Приветствую Вас Гость | RSS
Компьютер: жизнь внутри
Поиск
Форма входа

Новое...
Реальный замер скорости интернета
Смартфоны будут заряжаться от нашего тела
Intel и Micron разрабатывают 32-слойный чип памяти 3D NAND
OCZ планирует начать продажи своих новейших SSD-дисков серии Saber 1000
Универсальный аксессуар 8-в-1 XiStera для смартфонов Apple iPhone
Corsair дополнила свою линейку компьютерных корпусов Carbide новой моделью 330R Titanium Edition
От партнеров:
Друзья сайта
Статистика
Херсонский ТОП
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2013 » Июнь » 9 » Як вибрати Wi-Fi роутер
17:25
Як вибрати Wi-Fi роутер

Як вибрати Wi-Fi роутер

Виробник Wi-Fi роутера

В принципі, вибір роутера, в першу чергу, необхідно проводити виходячи з його технічних характеристик, але фірма відіграє також важливу роль. Тому, ми радимо проводити вибір параметрів роутера, спочатку звузивши їх вибір до таких фірм як: ASUS, D-link, HP, TP-LINK.

Стандарт Wi-Fi

Мережевий стандарт Wi-Fi має 4 види:

- 802.11 a - передає дані на швидкості до 54 Мбіт / сек;

- 802.11 b - передає дані на швидкості до 11 Мбіт / сек;

- 802.11 g - передає дані на швидкості до 54 Мбіт / сек;

- 802.11 n - передає дані на швидкості до 600 Мбіт / сек;

- 802.11 ac - передача даних досягає швидкості понад 1 Гбіт / сек.

Рекомендуємо купувати Wi-Fi роутер з мережевим стандартом не нижче стандарту 802.11 n.

Максимальна швидкість з'єднання

Зверніть увагу на такий параметр як максимальна швидкість з'єднання, щоб роутер не обмежував вашу швидкість інтернету. Тобто, якщо ваш тарифний план, припустимо 60 Мегабіт, а пропускна здатність роутера всього лише 30, то канал буде урізаний роутером наполовину. Намагайтеся вибирати такий Wi-Fi роутер, реальна швидкість з'єднання якого буде перевищувати швидкість вашого тарифного плану. Крім офіційних даних про швидкість роутера - є реальні, їх ви можете дізнатися з відгуків користувачів в інтернеті.

Маршрутизатор і DHCP-сервер

Маршрутизатор (Роутер) - забезпечує одночасний доступ всіх підключених до нього пристроїв. Кожному підключеному до роутера пристрою DHCP-сервер призначає внутрішній ip-адреса, це дозволяє підключити декілька пристроїв з використанням одного зовнішнього ip-адреси.
Маршрутизатор налаштовує роботу з провайдером, або як кажуть «піднімає з'єднання», і є буфером між ним і вашими домашніми мережними пристроями.

Радіус дії Wi-Fi

Радіус дії мережі Wi-Fi - параметр, який визначає межі зони дії Wi-Fi мережі. Даний показник абстрактний, оскільки він обчислюється з ідеальних умов (відсутності стін і перегородок, відсутності радіо і магнітних перешкод тощо). Тому, якщо виробник вказує радіус дії роутера в 100 м, то в реальних умовах (у квартирі) радіус дії становитиме приблизно близько 20 м. Щоб забезпечити стабільну роботу Wi-Fi каналу, віддайте перевагу роутера з широким радіусом дії. Врахуйте, чим краще якість Wi-Fi-мережі, тим вище швидкість обміну даними.

Антени

Від кількості антен в Wi-Fi роутер залежить швидкість передачі даних. Якщо у пристрої одна антена, то вона працює як на прийом, так і на передачу даних, і при підключенні до Wi-Fi інших пристроїв, роутера необхідно буде знижувати швидкість, щоб забезпечити коректну роботу передачі даних.
Дві антени в роутері працюють таким чином - одна на передачу, інша на прийом, що дозволяє розділити потоки і при цьому зберегти максимальну швидкість.
Wi-Fi роутер з трьома антенами працює таким чином: одна антена на прийом, дві інші на передачу і за рахунок цього забезпечується стабільна і висока швидкість обміну даними.
Максимально можлива кількість антен в Wi-Fi роутер - 6 штук. Відповідно, чим більше в пристрої антен, тим якісніше буде працювати Wi-Fi мережу.
При виборі Wi-Fi роутера зверніть увагу на те, щоб антени в ньому були знімними, так як це дозволить замість них встановити більш потужні окремі антени, щоб збільшити зону дії мережі Wi-Fi.

Метод шифрування даних

Для того, щоб до вашої Wi-Fi-мережі ніхто не зміг підключиться, використовується шифрування даних. На сьогоднішній день існує 2 методи шифрування даних: WEP і WPA. Як правило, переважна більшість роутерів включають в себе обидва цих методу шифрування, але найбільш кращим з них вважається метод шифрування WPA - він більш надійний.

Наявність USB інтерфейсу

USB роз'єм в Wi-Fi роутер дозволяє підключити до нього інші пристрої. Наприклад, ви зможете підключити зовнішній жорсткий диск або флешку, для того, щоб відкрити доступ до файлів що знаходяться на ній, для всіх пристроїв з мережі. Також, до USB роз'єму можна підключити і принтер, щоб відкрити доступ іншим мережевим пристроям. До USB роз'єму можна підключити і 3G-модем, але для цього роутер повинен підтримувати цю функцію.

Можливість підключення 3G-модема

Наявність USB інтерфейсу в Wi-Fi роутер ще не означає, що він буде працювати з 3G-модемом, для цього повинна бути реалізована спеціальна можливість. За наявності даної можливості ви зможете розділити доступ до 3G інтернету на кілька пристроїв. Це необхідно для тих, у кого немає можливості підключити стаціонарний провайдер, або ж 3G інтернет є підстановлювальний варіантом при неполадки зі стаціонарним.

Підтримка ADSL

Якщо ви підключені до ADSL інтернету, то рекомендуємо придбати Wi-Fi роутер з підтримкою ADSL. Завдяки цьому, ваш роутер крім маршрутизації буде виконувати ще функції ADSL модему, і вам непотрібно буде використовувати 2 пристрої: ADSL модем і Wi-Fi роутер - обидва цих пристрої будуть в одному.

Кількість портів комутатора

Ще один важливий параметр - кількість портів комутатора. Як правило, більшість точок доступу включають в себе 4 Ethernet порту, завдяки яким можна побудувати ще й дротову мережу. Наприклад: стаціонарні комп'ютери, телевізор, ресівер ви можете підключити до Ethernet портів, а смартфон, планшет і ноутбук - до Wi-Fi, і всі ці пристрої будуть знаходиться в одній мережі, тільки підключені різними способами.
Пам'ятайте, що швидкість обміну даними через Ethernet краще і вище, ніж через Wi-Fi, саме тому стаціонарну комп'ютерну техніку краще підключати через Ethernet.

Швидкість портів

Як ми вже говорили вище, сьогодні швидкість обміну даними обчислюється у гигабіта. Більшість провайдерів надає максимальну швидкість доступу в інтернет до 100 Мбіт / с, але технології розвиваються і тому, зовсім скоро, швидкість доступу в інтернет буде обчислюватися вже сотнями мегабіт, а для цього необхідний Wi-Fi роутер який підтримуватиме гігабітні мережі.
Якщо ви активний інтернет користувач, то рекомендуємо зупинити свій вибір на роутері, швидкість портів якого (WAN і LAN) 1000 Мбіт / сек, це дозволить роутера як можна довше зберігати свою актуальність. Якщо ви збираєтеся переглядати на телевізорі фільми HD-якості, які знаходяться на комп'ютері, то підключення по локальній мережі має бути також гигабітним. Але врахуйте, такі роутери на порядок дорожче.
Якщо ж вам не потрібна висока швидкість, то віддайте перевагу роутера зі швидкістю 100 Мбіт / сек.

Web-інтерфейс

Завдяки наявності Web-інтерфейсу, ви зможете здійснювати налаштування роутера через браузер, тобто, меню налаштувань буде у вигляді Web-сайту.

Можливість перепрошивки

Як правило, у всіх роутерах є можливість оновлення ПЗ (прошивки). По суті, прошивка є операційною системою пристрою, яка організовує його роботу. Нові версії прошивок включають в себе виправлення будь-яких помилок в роботі пристрою і розширюють його функціонал. Тому, вибирайте роутер який можна легко перепрошивати і для якого створюються нові версії прошивок.
Просмотров: 1549 | Добавил: Master_Loki | Теги: роутер, Wi-Fi, як вибрати | Рейтинг: 0.0/0

Помощь On-Line
t>