Суббота, 17.02.2018, 22:39
Приветствую Вас Гость | RSS
Компьютер: жизнь внутри
Поиск
Форма входа

Новое...
Реальный замер скорости интернета
Смартфоны будут заряжаться от нашего тела
Intel и Micron разрабатывают 32-слойный чип памяти 3D NAND
OCZ планирует начать продажи своих новейших SSD-дисков серии Saber 1000
Универсальный аксессуар 8-в-1 XiStera для смартфонов Apple iPhone
Corsair дополнила свою линейку компьютерных корпусов Carbide новой моделью 330R Titanium Edition
От партнеров:
Друзья сайта
Статистика
Херсонский ТОП
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2013 » Июнь » 9 » Резервне копіювання - ваш рятівний круг
10:37
Резервне копіювання - ваш рятівний круг

Резервне копіювання - ваш рятівний круг

Сильне потріскування, яке іноді можна чути при роботі жорсткого диска, свідчить про наявність у нього серйозних проблем. Якщо вчасно не вжити певних заходів, то можна безповоротно втратити все зберігаються на диску матеріали, будь то фотографії, відеофайли або музичні твори. Буває таке, що вінчестер виходить їх ладу спонтанно, без жодного попередження, без будь-яких ознак наближення кінця.

Вірусні атаки і необачні дії самого користувача також можуть призвести до повної втрати даних на диску.

На жаль, уберегти вінчестер зі стовідсотковою гарантією від всіляких поломок попросту неможливо, але зберегти наявні на ньому дані цілком під силу кожному.


Найбільш поширені причини втрати даних

1. Збій обладнання.

Найбільш поширеною причиною втрати даних на комп'ютері є збій обладнання. Подібно іншим технічним пристроям, жорсткі диски також мають обмежений експлуатаційний термін.

Як показує практика, мало хто з них функціонують більше восьми років. У перебігу це терміну подібні пристрої будуть справно виконувати свої завдання, однак ніхто не може бути застрахований від спонтанних збоїв.

збій оборудовния

Жорсткий диск - пристрій дуже чутливе, тому найменше механічний вплив на нього може призвести до збою. Читання і запис всієї інформації відбувається за допомогою головок, які розташовані між собою на дуже близькій відстані (всього кілька нанометрів). Найменший контакт може зумовити пошкодження головками пластини.

2. Програмний збій.

Існують деякі програми (наприклад, утиліти розмітки диска) які при своїй роботі будуть кардинальним чином міняти структуру всіх даних, які розміщені на жорсткому диску. Некоректна їх робота або ж деякі інші причини можуть викликати пошкодження головної файлової таблиці MFT. У такому випадку весь масив даних буде загублений, а сам комп'ютер перестане завантажуватися.

3. Необережні дії користувачів.

У разі неуважності можна відформатувати не той розділ і в підсумку втратити всю наявну інформацію. Щоб подібного уникнути, рекомендується використовувати спеціальні програми відновлення даних.

резервне копіювання

4. Шкідливі програми.

Так, наприклад, деякі віруси можуть бути створені з однією метою - знищити всю інформацію на вінчестері (такі віруси як, наприклад, Zimuse або VBS). Вони перезаписують дані, що зберігаються на жорсткому диску.

5. Непередбачені обставини.

Всілякі катастрофічні погодні явища (урагани, землетруси і так далі) можуть не тільки зруйнувати будинки, але також стати причиною знищення зберігається на ПК важливої ​​інформації. Однак, на щастя, подібні явища досить рідкісні і найбільше побоюватися слід саме крадіжок.

Моя вам порада. Задумайтеся про створення резервної копії ваших даних. Зробіть це відразу ж після прочитання статті. Потім ви вже швидше за все не згадаєте про це питання. Подумайте про збереження найбільш важливих для вас даних (фото і відео з близькими) саме зараз. Потім може бути вже пізно.
Методи резервного копіювання

Створення образу. У даному випадку всі дані будуть зберігатися в спеціальному файлі. Його називають контейнером. За допомогою такого способу ви зможете відновити не тільки саму ОС, але так само і всі важливі інстальовані програми.

Повне резервне копіювання. Високоефективний метод, що дозволяє створити копії всіх даних, які зберігаються на вінчестері. Єдиним недоліком можна назвати занадто великий обсяг копії.

методи резервного копированияДифференциальное копіювання. Програма, яка використовується для резервного копіювання, буде порівнювати вже наявні копії з кожною наступною і вносити певні зміни. У даному випадку процес буде йти швидше.

Додаткове резервне копіювання. Програма буде при створенні подальших копій визначати файли, які змінилися або ж були додані з моменту, коли здійснювалося останнє копіювання.

Створення копій певних файлів. Копіюються не цілі розділи, а тільки лише певні папки або файли.

Метод синхронізації. За своєю суттю його не можна віднести до резервного копіювання. Даний метод дозволяє підтримувати всі наявні дані в актуальному стані. Синхронізація виявляє і усуває відмінності, які є між копіями та оригіналом.

Резервне копіювання по секторах. Даний метод відноситься до повного резервного копіювання. Він передбачає збереження у вигляді образу-файлу в незмінному вигляді цілого блоку даних. Однак єдиним його недоліком можна назвати занадто великий розмір самої копії, яка в деяких випадках займає стільки ж місце, скільки і оригінал.
Носії для зберігання резервних копій

    * Зовнішній жорсткий диск: швидкий, надійний і недорогий спосіб зберігання резервних копій;
    * Додатковий жорсткий диск: швидкий процес копіювання і відновлення даних;
    * CD / DVD: обмежене дисковий простір і погіршення якості запису з часом;
    * Файлові архіви в глобальній мережі - оренда дискового простору на веб-сервері. Користувач має можливість завантажувати файли в мережу і з її;
    * RAID-системи складаються з декількох жорстких дисків, на яких дані збережені в декількох примірниках;
    * Windows Home Server - операційна система, що дозволяє створити виділений сервер (для цього необхідний окремий ПК) і виконувати автоматичне і централізоване резервне копіювання в невеликої мережі (до 10-і комп'ютерів).

ПО для здійснення резервного копіювання

1. Використання коштів Windows. ОС Windows 7 і Vista мають програму "Відновлення системи", створюючи файл-образ, що містить системний розділ.

2. Програми для створення файл-образу або резервної копії окремих файлів. Наприклад, True Image, Paragon Drive Backup і Drive ImageXML здатні створювати як резервні копії окремих файлів, так і файл-образи.
Просмотров: 957 | Добавил: Master_Loki | Теги: копіювання, Резервне, дані, архів, збій | Рейтинг: 0.0/0

Помощь On-Line
t>