Четверг, 13.12.2018, 16:29
Приветствую Вас Гость | RSS
Компьютер: жизнь внутри

Поиск
Форма входа

Новое...
Реальный замер скорости интернета
Смартфоны будут заряжаться от нашего тела
Intel и Micron разрабатывают 32-слойный чип памяти 3D NAND
OCZ планирует начать продажи своих новейших SSD-дисков серии Saber 1000
Универсальный аксессуар 8-в-1 XiStera для смартфонов Apple iPhone
Corsair дополнила свою линейку компьютерных корпусов Carbide новой моделью 330R Titanium Edition
От партнеров:
Друзья сайта
Статистика
Херсонский ТОП
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Материалы (10)

Настройка компьютеров [10]
Настройка компьютеров

Завантажуємо Windows XP c CD-ROM

Напевно у більшості користувачів цієї системи виникала необхідність видалити який-небудь файл, не видаляється з Windows, або по нормальному відформатувати той чи інший розділ жорсткого диска (навіть системний), скопіювати файли реєстру (C: WindowsSystem32Config) або виконати ще які-небудь дії, для яких необхідний сторонній доступ до файлової системи NTFS.
Зручніше за все, звичайно, працювати безпосередньо з-під Windows - звично, чи не так?
Тому сьогоднішня наша стаття буде присвячена саме створенню особливого варіанту Windows, здатного завантажуватися не з жорсткого диска, а, наприклад, з CD-ROM.
Зазвичай при завантаженні, Windows неодноразово звертається до реєстру, створює різні тимчасові файли і т.д., але особливістю компакт дисків є те, що на них нічого не можна записати під час завантаження (вони ж «тільки для читання», так, власне, і перекладається "ROM", тобто Read Only Memory), тому нам доведеться знайти якийсь спосіб, щоб або відучити систему від цієї шкідливої ​​звички, або змусити її при завантаженні звертатися до жорсткого диска, а не намагатися зберігати файли на тому, з чого він вантажиться, тобто на CD-ROM.
Намагаючись знайти рішення цієї проблеми, я проробив чималу кількість дослідів, результатами яких зараз ділюся з Вами, шановний передплатник.

Отже, спочатку я просто за допомогою певного набору програм створив образ жорсткого типу *. Wbt, що містить Windows XP, зробив завантажувальний диск, з якого цей образ повинен був завантажуватися і спробував змусити комп'ютер завантажити Windows XP в резидентном (тобто щоб вона працювала тільки з оперативною пам'яттю) варіанті. Але не тут-то було! На якомусь етапі вилетіла помилка "Stop", на чому завантаження і закінчилася - перший досвід виявився невдалим.
Якось раз, копаючись в надрах всесвітньої павутини, знайшов я одну цікаву програму, яка, за прилагаемому опису, могла створити варіант резидентної системи з дистрибутиву Windows XP. Зрозуміло, я тут же її скачав і вирішив перевірити.
Повинен відразу попередити, що, по-перше, інтерфейс програми англійську, так що якщо Ви погано знаєте цю мову, обзаведіться словником, а по-друге, для її роботи потрібно Windows XP Professional SP1.
Давайте створимо завантажувальний диск, з якого можна завантажувати Windows і отримувати повний доступ до розділів NTFS, працювати з командним рядком, виконувати антивірусну перевірку і багато іншого.
Для початку скачайте вищеописану програму з нашої сторінки завантаження.
Розпакуйте отриманий архів в яку-небудь папку - програма працює без установки.
Тепер нам буде потрібно дистрибутив Windows XP Professional обов'язково з інтегрованим SP1 (про те, як виконати інтеграцію SP1, детально описано в 28 випуску нашої розсилки, який доступний на нашому сайті), інакше нічого не вийде. Чому потрібна саме версія Professional, а не Home Edition, наприклад? Тому що експериментально встановлено, що з останнім варіантом нічого не виходить - система завантажуватися не буде.
Скопіюйте файли дистрибутива Windows в яку-небудь папку, наприклад, в C: cd.
Нам буде потрібно директорія i386, файл BOOTFONT.BIN (потрібен для правильного відображення російських символів при завантаженні) і маркерні файли WIN51, WIN51IC і WIN51IP.SP1 (зверніть увагу, що перші два файли не мають розширення).
Тепер запускаємо завантажену програму (pebuilder.exe). У вікні, для верхнього поля вказуємо шлях до папки I386 (тобто C: cd), а для нижнього поля - файли, які потрібно додати додатково.
Натискаємо "Next" і переходимо в наступне вікно, де пропонується вибрати, які програми потрібно включити в дистрибутив системи, щоб їх можна було запускати при завантаженні системи (наприклад, Total Commander). Додати можна не будь-які програми, а тільки ті, які є в списку. Також слід звернути увагу, що для того, щоб вибраною програмою можна було користуватися, необхідно скопіювати її виконувані файли в каталог plugin в папку з однойменною назвою.
Тепер треба лише натиснути "Next", вибрати папку для нового дистрибутива, і створити образ завантажувального диска формату ISO. Залишилося найпростіше - записати отриманий образ на диск, для чого можна скористатися практично будь-якою програмою для запису, наприклад, моїм улюбленим Nero Burning Rom.
Все! Завантажуємо комп'ютер з отриманого диска і бачимо Windows XP!
Наостанок додам, що якщо робити резидентний варіант системи з російської версії Windows, то отримана версія коректно працює з російськими іменами файлів, що само по собі не маловажно.
Настройка компьютеров | Переходов: 0 | Дата: 27.03.2013

Урізуємо розмір Windows XP/2k в два рази

Примітка: більшість рад, описаних в даній статті можна з таким же успіхом виконати не тільки з Windows XP, але і з Windows 2000 і можливо з усіма подальшими версіями Windows які вийдуть в недалекому майбутньому.

Не для кого не є секретом, те що багато користувачів хочуть поставити Windows XP, але не можуть собі цього дозволити, так як після установки і настройки вона займає близько 1,5 Гб навіть при вжалення всіх додаткових компонентів. А за час її використання розмір папки WINNT росте як на дріжджах, не кажучи вже про те що навіть після перезавантаження файл підкачки (pagefile.sys) залишається важити більше 250 Мб, ну а якщо ви ще в WinXP грали в Doom3 або щось таке ж ресурсопожірающее то не дивуйтеся коли підкачка буде важити пару гигов ;). Вообщем думаю кожен, навіть маючи 200 Гб вінчестер хоче заощадити 5-6 сотень Мегабайт. Отже почнемо:

УВАГА: Даний спосіб не призводить до негативних наслідків якщо ви зробите все точно як описано в цій статті, але категорично рекомендуємо виконувати ці дії тільки якщо ви встановили драйвера для всіх устройсва вашого ПК, або у вас завжди є під рукою інсталяційний диск з WinXP. Автор статті не несе відповідальності за ваші криві руки. На моєму ПК всі ці дії прекрасно працювали, і цю статтю я пишу зараз саме в цій урізання Win2000.

Якщо все вишенапісанного вас не злякало, починаємо робити наступне:
1) Заходимо в настройки системи (Win + Pause) і відключаємо відновлення системи (це секоновім вам більше 300 Мб!).
2) Заходимо в папку з усановленной Windows XP/2k і шукаємо папочку "Driver Cache" - в ній кілька тисяч файлів, загальним розміром більше 400 МБ! - Це копії ваших драйверів, а також драйвери лдя всіляких пристроїв усіх виробників! А у вас буде копір-сканер компанії Саньє або мишька з гіпер двигуном? Сумніваюся ... Видаляємо все вміст папки "Driver Cache".
3) Заходимо в папку "System32" (за замовчуванням c :/ winnt/system32 /) і шукаємо папочку "Dllcache". Важить вона трохи немало - більше 70 МБ. І знову ж нікому не потрібні копії системних файлів. Видаляємо всі вміст "Dllcache".

Ось і все. Якщо у вас з'явилося повідомлення типу "Були видалені системні файли", тисніть "відміна". В принципі це повідомлення не повинно з'явитися якщо ви відключили "відновлення системи". Таким чином в результаті наших дій ми освободелі більше 600 МБ вільного місця!
Настройка компьютеров | Переходов: 0 | Дата: 26.03.20131-2 3-4 5-6 7-8 9-10Помощь On-Line
t>